Gratis verzending v.a. 49,- Snelle levering Gratis advies Betaal na ontvangst!
Vijver aanleggen? Wij leggen je graag uit hoe je op de juiste manier een vijver moet aanleggen. Het begint natuurlijk met de juiste voorbereiding. Allereerst denk je na over de grootte en de vorm van de vijver. Je kunt een heleboel dingen zelf doen, maar wat komt er precies kijken bij vijveraanleg? Het aanleggen van een vijver doe je niet zomaar even het is wel een klus. De basis wordt gevormd door een goed doordacht en duidelijk uitgetekend vijverontwerp.
Leuke accenten en extra's toevoegen aan je vijver, dat is fun! Een vijver is al lang niet meer een plas water in je tuin. Je kunt er zoveel leuke dingen mee doen. Je zult verbaasd zijn hoe vijver verlichting bijvoorbeeld jouw vijver zo veel meer sfeer kan geven in de avonduren. Spuitfiguren of vijverfiguren die onderdeel worden van jouw vijver. Mogelijkheden genoeg en je vind ze hier allemaal!
vijveronderhoud? Het onderhouden van je vijver is een belangrijk onderdeel als je voor lange tijd wilt blijven genieten van jouw prachtige vijver. Het mooie aan vijveronderhoud is, dat wanneer je het bij houdt, het helemaal niet veel werk is. Wanneer je de juiste producten gebruikt, is het onderhouden van je vijver een fluitje van een cent. Denk bijvoorbeeld aan de handige duo pond tool van Velda.
12,70
11,80
Stel je vraag rechts onder per chat Bel: +31 528 204 023 E-mail: info@vijverleven.nl
Een gebrek aan CO2 (koolzuurgas) in het vijverwater is vrijwel altijd de oorzaak van groeistagnatie bij zuurstofplanten zoals waterpest, hoornblad en fonteinkruid. CO2 is namelijk een belangrijke voedingsbron voor deze planten. In goed onderhouden vijvers wordt er voldoende CO2 geproduceerd door micro-organismen, maar in nieuwe vijvers of vijvers waarbij de ontwikkeling van micro-organismen niet optimaal is, kan het CO2-gehalte laag zijn en kan er stagnatie optreden in de plantengroei. Als groeistagnatie het gevolg is van een tekort aan koolzuur, dan bieden de CO2 Tabs van Velda uitkomst. Deze tabletten geven CO2 af aan het water, waardoor de plantengroei weer wordt geactiveerd.
Gebruik één tablet per 500 liter vijverwater en herhaal de dosis wekelijks gedurende minimaal 3 weken. De tabletten geven het CO2 bruisend af aan het water. De inhoud van één verpakking is voldoende om 4000 liter vijverwater gedurende 3 weken met CO2 te behandelen (of meerdere doseringen voor kleinere vijvers).
Het gebruik van CO2 Tabs is milieuvriendelijk en kan in de voorgeschreven dosis geen gevaar opleveren voor vissen, planten, huisdieren, vogels, insecten of micro-organismen. De watersamenstelling wordt niet veranderd, maar de pH-waarde kan tijdelijk licht dalen. Het is daarom belangrijk om regelmatig het vijverwater te testen, zodat eventuele problemen met de pH-waarde tijdig kunnen worden opgespoord. Om het microleven in het vijvermilieu te bevorderen en de natuurlijke CO2-voorziening te waarborgen, kan het gebruik van bodemsubstraat en Bacterial aan te raden zijn.